04

Co všechno o nás ví Google

Kategorie

  • Vyhledávače

Tagy

  • Google
  • Android
  • Tipy

Co vše o nás ví Google, 6 zajímavých odkazů

Zajímá vás, jaké informace o vás sbírá Google a co všechno o vás ví?

Nedávno jsem narazil na odkaz, kde je možní nahlédnou do své kompletní historie vyhledávání na Googlu pro jednotlivé Google účty. Protože mám rád statistiky a podobné přehledy, rozhodl jsem se zapátrat a najít další informace, které o mě Google shromažďuje.

Pokud vás to také zajímá, zde je několik zajímavých odkazů. Příjemnou zábavu.

Vaše kompletní historie vyhledávání na Google

Google si ukládá veškeré dotazy, které jste do něj vložili pod svým účtem. To mu samozřejmě velmi pomáhá při vytváření vašeho osobního profilu. Co vás zajímá, odkud jste atd.

https://www.google.com/history/

Aplikace a rozšíření, která přistupují k vaším Google datům

Na stránce Account activity page se můžete podívat na seznam aplikací a rozšíření, která mají jakýkoli přístup k vašim datům.

https://security.google.com/settings/security/permissions

Nechte si zaslat měsíční zprávu o bezpečnosti a soukromí od Googlu

Na již zmíněné stránce Account activy page si můžete také nechat zasílat pravidelnou měsíční zprávu o bezpečnosti a soukromí vašeho účtu. Mimo to, zde ale také najdete spoustu dalších informací o vašem účtu, např. z Gamilu, Google Analytics, Youtube a dalších Google služeb.

https://www.google.com/settings/dashboard

Podívejte se na historii míst, která jste navštívili

Pokud používáte Android ve svém telefonu nebo tabletu, možná máte povoleno zasílání dat o vaší aktuální poloze. Pokud ano na této stránce se můžete podívat na historii lokalit, která jste navštívili.

https://maps.google.com/locationhistory

Jak vás vidí Google

Google si na základě informací která o vás sbírá, vytváří váš profil, aby mohl poskytovat dobře cílenou reklamu prostřednictvím své služby AdWords. Jaký je váš aktuální profil zjistíte na této adrese.

http://www.google.com/settings/ads/

Exportujte si data a nastavení Googlu

Google vám umožňuje exportovat záložky, nastavení, kalendář, emaily a mnohé další z vašeho Google účtu. Tato užitečná služba je na této adrese.

https://www.google.com/takeout