Případová studie

mybodyfitness.cz: web & rezervační systém

Klient

Klientem je nově vzniklé fitcentrum v Havlíčkově Brodě. Centrum se zaměřuje na skupinové cvičení lekce pod vedením zkušených lektorů.

Výzva

Hlavní výzvou tohoto projektu bylo vytvořit rezervační systém zohledňující všechny požadavky fitcentra. A současně zachovat jednoduchost ovládání jak pro personál tak pro návštěvníky stránek. Systém musel být intuitivní a snadno ovladatelný také na dotykových mobilních zařízeních jako jsou mobilní telefony a tablety. Cílem bylo umožnit rychlou a snadnou možnost přihlášení a odhlášení z lekce podle potřeby návštěvníkům a také usnadnění provozu fitcentra.

Řešení

Na projektu jsem se podílel od počáteční analýzy problému, při které jsme společně se zadavatelem a kolegou grafikem Janem Mašínem stanovili cíle projektu, definovali cílovou skupinu uživatelů, jejich předpokládané chování a návyky. Díky tomu jsme získali lepší přehled o projektu a jeho cílech.

V rámci realizace projektu jsem se podílel na funkčním návrhu webových stránek (rozložení jednotlivých komponent) a dále jsem zajistil jejich realizaci s využitím redakčního (CMS) systému WordPress. Druhou, náročnější částí, bylo kompletní vytvoření rezervačního systému od návrhu přes realizaci, testování a školení uživatelů.

V současnosti je rezervační systém inkrementálně vylepšován o nové funkce, podle požadavků vzniklých při provozu fitcentra.

Projekt

Webová prezentace a rezervační systém fitness centra v Havlíčkově Brodě

Má práce

úvodní studie, koncept, funkční návrh, ux návrh, vývoj, implementace, testování

Odkaz

mybodyfitness.cz

Náhledy (monitor)

Náhledy (mobilní telefon)